Marangozluğa Giriş Atölyelerimize tekrar başlıyoruz, 3-4 Eylüldeki atölyemiz için yerinizi ayırtmayı unutmayın! Bir sonraki atölyemiz ise 1-2 Ekim tarihlerinde

Marangozluğa Giriş Atölyesi

“Ağacın suyuna gitmek”

Marangozluk ile tanışacağın 2 gün süren Marangozluğa Giriş Atölyesi’nde ağacın yapısını ve marangozluk el aletlerini tanıyıp nasıl işleyeceğini öğrendikten sonra kendi ürününü yapmaya hazırsın!

Kimler için?

Marangozluğu merak edenler
Ahşaptan ürün yapmak isteyenler
Hobi olarak baslamayı düşünenler
Reşit olan herkes

1. Gün

Ağacın yapısını, türlerini ve kullanım yerlerini ve keresteden mobilya haline gelene kadarki süreci ilgili makinelerin başında öğreniyoruz. Daha sonra; ölçülendirme, birleştirme teknikleri, geçme yöntemleri ve üst yüzey işlemleri ile devam ediyoruz. Bu süreçte kullanılan marangozluk el aletlerini tanıyor, geçme pratiği yaparak testere ve iskarpela kullanımını uygulamalı olarak öğreniyoruz.İlk günün sonunda; öğrendiklerimizi pekiştirebileceğimiz, geçme ve birleştirme odaklı, üretim sürecinin tamamını katılımcının gerçekleştireceği ve bir günde tamamlanan ürünlerin bulunduğu portfolyomuzdan ertesi gün yapacağımız ürünü seçiyoruz.

2. Gün

İkinci gün; seçtiğin ürünün ebatlı parçalarını testere, iskarpela, rende ve diğer el aletleri ile işleyerek geçme ve birleştirmelerini yapıyor, montajın ardından üst yüzey işlemlerini ile ürününü tamamlıyorsun. 2 günün sonunda ağacın yapısını öğrenip, marangozluk el aletlerini tanıyıp ve kendi ürününü yapmış oluyorsun. Artık keni basit ürünlerini yapmaya hazırsın! Ve marangozluk alanında kendini geliştirmeye yetecek alt yapıya sahipsin.

2 gün

11:00 - 19:00

1 kişi

1600 TL (KDV Dahil)

Katılımcı Çalışmaları